EMO

27. prosince 2012 v 16:25 |  Fashion

CO ŘÍKÁ O EMO STYLU WIKIPEDIE

"EMO (zkratka výrazu "emoce" - ale z anglického "emotions") je americký slangový výraz označující subkulturu, která je definována punkově orientovanou módou a emo hudební stylem, teenagerskou přecitlivělostí a touhou po romantice.[1][2] Její příslušníci si často libují v ponuré romantice, melancholii a důrazu na vlastní prožitky odehrávající se v jejich vnitřním světě. Někteří vyznavači jsou okouzleni temnotou, jsou fascinováni vším, co souvisí se smrtí, a mohou mít i sklony k sebepoškozování.[2] EMO získalo na popularitě v první dekádě 21. století."

HUDBA

K emo stylu patří neodmyslitelně hudba. Žánry emo hudby se dělí na (rozdělení z religion-emo.estranky.cz) :
Emo
Často má dva hlavní zpěváky, charakteristické tvrdými riffy a procítěným (občas mírně patetickým) podáním písniček. (Př.:Taking Back Sunday)


Screamo
Podobné Emu, avšak stejně důležitý jako zpěv je tam také křik až řev. Lehce ovlivněn metalem a hardcorem. (Př.:Hawthorne Heights)
Emocore
Kytarový punkrock středního tempa s emocionálními vokály/texty. Často označován jako "post-hardcore", protože jej hraje mnoho muzikantů, kteří jsou unavení omezeními HC. Může také používat popové prvky pro uhlazený zvuk. (Př.:Atreyu)
Post-emo indie rock
Nový obrat Ema, který je charakterizován "jiskřivými" kytarami, lehkými bicími a měkkými vokály; méně drsný než jiné druhy ema. Může zabrousit do oblasti syntetizátorů a jiných novovlných postupů. (Př.:Get Up Kids)
e) Hardcore emo
Extrémně hlasitý, drsný, nezkrášlovaný druh Ema. Charakterizovaný ohlušující zpětnou vazbou, spontánními výbuchy citu, maximálním prahem řevu a hustou distorcí el. kytar. (Př.:Comeback Kid)

Dalšími emo kapelami jsou třeba Black Veil Brides, Silverstein, Alesana, I am ghost, Niceland, Bullet of the death, Nifters apod. =)


OBLÉKÁNÍ

Typický vyznavač Emo stylu by měl pořád chodit v černé. Ne. Pokud chcete, aby bylo na první pohled vidět, že jste emo, choďte v černé a chodťe výrazně nalíčené, ale není to nutností. emo kids taky hodně chodí v červené a růžové. Emo styl ale nezakazuje ani žádné jiné barvy, takže můžete vlastně chodit v čem chcete. Často potkáte emo kluky i holky v tričkách s obrázky lebek a v tričkách různých kapel. Typické jsou pro ně uplé černé džíny, potítka, pásky a jiné ozdoby s pyramidami apod. Taky docela často nosí piercingy, hlavně ve rtu.
(foto: bukagambar.com)

VLASY A LÍČENÍ

Typické pro emaře jsou taky jejich vlasy a líčení. Střih vlasů je vlastně stejný jako Scene- nosí patku přes jedno oko a vlasy si tupírují, aby vypadaly nahoře takové velké. Vlasy si různě barví- většinou na černo nebo na jiné neobvyklé barvy- třeba červenou nebo klidně modrou. Líčení je taky docela podobné jako u Scene- nosí temně namalované oči (kluci i holky), nezbytná pro jejich make-up je tlustá černá linka u očí udělaná tužkou a černé stíny. Ale zase jako u oblečení- nic není nutností. Být emo neznamená jen se oblékat a líčít jak oni, to jsou pozéři. A hlavně prý Emo můžou nosit černé oblečení třeba jen když jsou smutní a když mají dobrou náladu, nosí hodně růžovou a modrou. Emo styl je víc než jen o módě...
(foto: Ira Vampira, flickriver.com)

SMYSL EMO STYLU

O emo stylu se sice mluví hodně, ale málokdo ví, co je vlastně jeho pravým smyslem. Emo kids chtějí změnit svět k lepšímu. Zajímají se o politiku a protestují proti tomu, co se jim nelíbí. Často jsou to třeba testy na zvířatech. Většina emo kids jsou vegani nebo vegetariáni. Snaží se chovat ekologicky, chránit přírodu. Často se tu objevuje SxE (Straight Edge), což je dá se říct taky styl života a znamená život bez alkoholu, tabáku, drog někdy i kofeinu. S emo stylem je taky spojeno DIY- Do-it-yourself (=udělej si sám)- vyrábění oblečení a různých doplňků. Chtějí orostě žít co nejméně závisle na konzumní společnosti.

EMO(CE)

Hlavně ale emo znamená emoce. Emo kids nejsou (jak si někteří myslí) ufňukaní slaboši. Jsou citliví a chápaví. Psychologové dokazují, že emo je jediná skupina lidí, kde si dokážou navzájem pomoct. Emo kids bývají stydliví a introvertní. Proto si někteří lidé o nich myslí, že jsou stále smutní. Emo kids jsou romantici a užívají si všechny pocity. Ať už dobré nebo špatné. DEPRESE A SEBEPOŠKOZOVÁNÍ Na spoustě stránek se dočtete, že Emo kids se řežou, dělají pokusy o sebevraždy. To je hloupost. Podle výzkumu se sebepoškozuje velká spousta teenagery bez ohledu na styl. KRESLENÍ A PŘÍBĚHY Vyznavači Emo stylu rádi kreslí a píší příběhy. Pomáhá jim to, když mají špatnou náladu. Obrázky můžou být jednoduché, takový ti "duchové" co je jich plno na internetu nebo jakékoliv jiné obrázky vyjadřující pocity toho, kdo je kreslí. Příběhy, které píší jsou většinou zamilované smutné příběhy, které ve většině případů nemají happyend. Často se na konci někdo zabije. Nejsem si tím jistá, ale příjde mi, že píšou ty příběhy smutné se špatným koncem, aby jim připadalo, že je jejich život ještě dobrý, že může být hůř... Ale to je jen takový můj názor, může to být jinak.
(obrázek: fanpop.com)

PRAVIDLA

Po internetu putují tzv. "emo pravidla", která se "musí" dodržovat. Rozhodně si je nečtěte a pokud jo, tak jen z legrace. Napsal je totiž kdysi někdo s cílem emaře ponížit a zesměšnit. Pravidel je 58 a mezi nimi je například: "13. Plač při každé možnosti za všech okolností", "11. Stále se tvař smutně", "Řež si něčím ostrým do ruky v místě, kde máš náramky, ale nesnaž se nějak moc, aby ti zakrývaly jizvy", "Holky se snaž sbalit tím, že jim budeš říkat že jsi gay a že máš krásného přítele", "Aspoň jednou se pokus o sebevraždu" a spousta dalších.

Mezi emaři se najde taky spousta pozérů, kteří si myslí, že když se oblečou do černé a budou dělat, že jsou smutní, stanou se z nich emo...

MŮJ NÁZOR

Emo styl se mi líbí, sama se moc nezařazuji do žádného stylu, ale k EMO mám nejblíž...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama