Gothic styl

28. prosince 2012 v 10:38 | Aria Washington Swan |  Fashion
Tak jsem trochu přemýšlela o gothic stylu a zdá se mi, že i na některých goths webech píší pěkné blbosti. Třeba většina lidí si myslí, že gothic hudba je metal! Je možný, že některí goths ji poslouchají (přece jen metal má k gothic hudbě blíž než třeba hip hop, že :D), ale METAL není GOTHIC HUDBA!!!
A vůbec je gothic styl špatně pochopený, takže jsem se rozhodla něco málo o něm napsat

CO JE TO VŮBEC GOTHIC STYL

Gothic styl není jen záliba v černé barvě, temném líčení a (pro někoho možná trochu depreseivní) gothické hudbě. Jde hlavně o způsob myšlení, způsob života.
"Gothic lidi spojuje záliba v temnu i když ona to záliba není tak docela, je to naše součást, je to druh depresivní, temné poezie, je to temné umění s nádechem smrti, je to styl hudby. Zkrátka a dobře, je to temnota, která je všude kolem a gothik dokáže z této temnoty udělat něco naprosto fascinujícího a krásného. Slovo Gothic pochází z anglického ghost=duch, bude to pravděpodobně od našeho vzhledu a zálibě v hřbitovech." (z http://gothic.hu.cz)
(foto: whatafy.com)
"Gothic je o tom brát žiwot jaký je, smířit se s tím, že je sice na dwě wěci, ale že právě w tom, kde lidí widí deprese, goth umí najít něco pozitiwního. Je důležitý pohled na smrt, otewření se, smrt je brána jako jistý konec něčeho, co už možná ztratilo svůj smysl. Ale pořád něco umírá a pořád se rodí něco nowého. Tohle je žiwot, neustálé změny, neustálé bourání starých wěcí a twoření nowých, snad dokonalejších. A hudba? A té už bylo napsáno mnoho. Je to jakási punková monotónnost spojená se scenérií glamu a jistou originalitou industriálu, narozdíl ale od punku gothic rock stavěl předewším na melodii a to bylo první, čím se od punku odloučil, pochodový stálý rytmus, velice výrazné basy, občasné silné kytary a občasné wynechání, wokál, který je hluboký, ale přesto zachází občas i do wýšek, odpoutání se od agresiwity, a předewším přidání kláwes a syntezátorů. Gothici se zajímají o okultní vědy, zajímá je tajemno, rádi chodí na hřbitov, … zkrátka mají rádi všechno, z čeho tzv. "normální" lidé mají strach." (z http://www.subkultura.estranky.cz )

NEJVĚTŠÍ HLOUPOSTI O GOTHS

  • Většina goths nejsou satanisti!!! Většinou nemají žádnou víru a když už, najdete víc goths s normálním náboženstvím jako je křesťanství než víra v satana!!
  • Není pravda, že jsou pořád v depresi a jsou nešťastní!! Dokážou být šťastní, jen život chápou prostě trochu jinak než ostatní
  • NEMUSÍ CHODIT VŽDY V ČERNÉ!!! O tohle v gothic stylu nejde. Spousta lidí se považuje za goths když si nalakují černě nehty a oblečou se do něčeho černého. Většina goths sice chodí černě oblečená, ale jde spíš o jejich pohledu na život, na svět než o to, jak vypadají
  • Nechtějí nikoho zabíjet a není pravda, že všechny nenávidí! Jsou to úplně normální lidi jako my!

GOTHIC MAKE-UP, OBLEČENÍ, DOPLŇKY

Když už jde o oblečení, a ještě jednou opakuji není to to nejdůležitější, mělo by být samozřejmě černé. Jaké kousky oblečení vybrat? Takže, u holek to jsou jednoznačně černé sukně. Někteří goth kluci nosí taky sukně, jako holky! Ale nejsou to žádní cvoci, takže takhle je normálně uvidíte těžko, maximálně na nějakých goth srazech. Normálně se přizpůsobují okolí, takže vypadají jako ostatní lidi. Takže holky uvidíte většinou v těch černých sukních, kluky v černých džínách :)
(foto: cosplayvip.com)
Barvy- samozřejmě černá, ale taky červená. Na goths teda můžete vidět nejen celé černé oblečení, ale například oblečení se vzorem rudé růže.
Doplňky by měly být lesklé, stříbrné a třpytivé. Nejčastěji goths nosí stříbrné řetízky s kříži.
Make-up nosí taky kluci i holky stejné- hlavně velmi výrazně namalované temné oči a černé (většinou v normálu rudé a temně červené) rty. Pokud chcete být goths a chcete tak vypadat na první pohled, zapomeňte v létě na vyvalování na sluníčku! Oči i rty by měly být velmi výrazné, proto gothici nosí světlou, bílou pleť. Samozřejmě to nedělají tak, že by chodili pořád se slunečníkem, aby na ně sluníčko nemohlo, ale časteji prostě investují do velmi světlého make-upu a bílého pudru. Není to nic moc levného, ale pokud chcete vypadat jako "praví" gothici, na tomhle byste šetřit neměly. Jak na výrazné gothic oči? Goths se nemalají nijak moc složitě, oči mají hlavně silně zvýrazněné černou tužkou na oči a černými nebo tmavě šedými stíny.

GOTHIC HUDBA

Tento článek jsem začala psát na základě toho, že jsem se na bravo.cz dočetla, že prý gothici poslouchají metal. Takže vás vyvedu z omylu, METAL není GOHIC a tečka, to je blbost. Ono je to složitější... některý metalový skladby můžou být gothic. Metal je ŽÁNR, zato Gothic je styl. Do stylu může patřit spousta žánrů, v každém stylu jde o něco jiného. Jsou to takový kategorie a podkategorie. Tak jako máte národnosti- čech, slovák, maďar, španěl... a všechno to patří do Evropanů.
Sama goth nejsem, proto nechci plácat nesmysli, o kterých nic nevím. Takže jsem se zeptala někoho trochu goth:
"Nejsem odborník na styly, ale z mýho pohledu je gothic muzika hodně o pocitech.. beznaděj.. sebeutápění.. ale na druhou stranu je to takový flegmatický...metal mi přijde spíš jako žánr než styl."Allan Tuscany

ŽÁNRY GOTHICKÉ HUDBY

Jak už jsem řekla, žánr a styl je něco jiného a proto gothická hudba jako styl má svoje žánry. Jak je to nakonec s tím metalem...existuje gothic metal, což je metal s prvky gothic hudby. Potom existuje taky gothic rock a to je zase spíš gothická hudba s trochou rocku.
No a nakonec pár příkladů, ať víte co je opravdu gothic hudba :)
(obrázek: karateboogaloo.tumblr.com)
Několik gothic kapel: (z http://gothictrue.blog.cz/)
13 Candles, 13th Sky, Adams Family, Advent Sleep, Alien Sex Fiend, Antiworld, Bells Of Soul, Big Electric Cat, Clan Of Xymox, Crucifix Nocturnal Christians, Curse Of The Vampire, Dark Side Cowboys, Dead Sea Surfers, Death Ride 69, Elvira And The Bats, End Of Data, Every New Dead Ghost, Fear Cult, Funhouse, Ghost Of Lemora, Gloria Mundi, Handful Of Snowdrops, Human DramaIn Loving Memory, Kitchen And The Plastic Spoons, Love Like Blood, Miranda Sex Garden, Morbid Poetry, Naughty Zombies, Neva, New Days Delay, Nosferatu, Opium Dream EstatePlay Dead, Radio Scarlet, Scarlet and the Spooky Spiders, Scary Bitches, Shadow Project, Theatre Of Hate, Tragic Black, Two Old Vamps, Velvet Violet, Voodoo Church, Zadera
A úplně nakonec jedna ukázka:

Fearcult- Sexbeat

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama