Jak si zvýšit sebevědomí

31. prosince 2012 v 8:33 | Aria Washington Swan |  Moje úvahy, názory

Neboj se říct svůj názorMáš k nějakému tématu co říct? Tak to řekni! Je jedno, že s tebou někdo nebude souhlasit, každý máme přece jiný názor. Neboj se něco říct, aby ses neztrapnila nebo že tě ostatní odsoudí. Naopak ostatní tě začnou mít víc rádi, když budeš sebevědomá, energická atd.

Hezky se obleč a namalujI vzhled ti může pomoct zvýšit sebevědomí. Vždyť si to přiznej- kdy se cítíš sebejistěji, když máš na sobě nové super oblečení, jsi hezky učesaná, namalovaná...nebo když máš díru na ponožce, špinavé kalhoty a odrbaný lak na nehtech? A ještě jeden takový tip- vybírej si hezké a pohodlné oblečení, když budeš mít třeba super kalhoty, které ti ale budou pořád padat, moc sebevědomě se asi cítit nebudeš...

Pozdrav nahlas

(víc v CČ)Už pozdravem můžeš lidem ukázat jaká jsi. I když jsou ti lidi, které zdravíš ukradení, nechceš s nimi mít nic společného, rozhodně je překvapíš, když je vesele a hlasitě (ale zas ne tak, aby jim praskly bubínky s uších) pozdravíš.

ChůzeJestli chodíš pomalu, šouráš se, koukáš do země...seběvědomě nikdy vypadat nebudeš. Choď svižně, dívej se před sebe a netvař se jako u mučení.

Nenech se pomlouvat


Jestli ti sebevědomí ničí to, že se ti stále vysmívá, pomouvá tě a přede všemi shazuje, vyřiď si to s ním jednou pro vždy. Pokud bude mít nějakou připomínku ke tvému vzhledu nebo projevu, nesmíš vyletět a začít mu sprostě nadávat nebo po něm ječet. Tím se akorát shodíš na jeho úroveň. Vymysli si nějakou vtipnou odpověď, kterou ho zaručeně odpálkuješ. Lidi kteří se do někoho pořád takhle naváží mají nějaký svůj osobní problém, normální spokojený člověk by tohle nedělal. Takže nemá smysl se s nimi hádat.

HUDBAHudba

Co ti taky může zaručeně pomoct je hudba. Samozřejmě podle toho jakou hudbu posloucháš. Některé styly hudby ti můžou akorát přivolat nějakou depku. Ale když jdeš třeba po městě, zapni si na MP3 nějakou energickou písničku, která se ti líbí nebo třeba nějakou písničku s vtipným textem- budeš se potom usmívat na okolí a nebudeš vypadat ztrápeně a unaveně, i když budeš mít zrovna blbou náladu :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama