Náš vůdce

22. prosince 2012 v 15:19 |  Filmy

DRAMA/THRILLER(thecia.com.au)

Německo, 2008, 110 minut., režie: Dennis Gansel, hlavní role: Jürgen Vogel (Rainer Wenger), Frederick Lau (Tim), Max Reimelt (Marco), Jennifer Ulrich (Carla)


Učitel německého gymnázia Rainer Wenger vymyslí skvělý a nijak nebezpečný projekt na téma fašismus. Hlavním tématem projektu je zjistit, jestli by fašismus mohl fungovat i dnes. Proto se studenty vytvoří skupinu s názvem vlna. Všichni souhlasí. Až na Carlu. Ta s projektem nechce mít nic společného. Ze začátku je vlna úplně neškodná. Všichni drží při sobě a jsou dobrý tým. Postupem času si vymyslí svůj pozdrav a začnou nosit stejné oblečení- bílé košile. Carla začíná cítit nebezpečí. Všichni totiž začínají být do projektu tak zabraní, že nemají hranice. Všichni, kteří nejsou s nimi, jsou proti nim. Carla se snaží hnutí zastavit.

Jeden student, Tim je do projektu zabraný asi nejvíc ze všech. Chodí pořád navštěvovat učitele, už ani nechodí domů. Rainerově přítelkyni už to taky začíná být nepříjemné. Když se Marco (další student) pohádá s Carlou se kterou chodí kvůli vlně a praští ji, už je to poslední kapka. Učitel se to proto rozhodne zastavit. Samozřejmě se v tom nedá pokračovat a mohlo by to dopadnou ještě hůř, ale Rainer neví, co koncem vlny způsobí.

Můj názor:


Tento film nedoporučuju slabým povahám, protože musím říct, že z něj docela běhá mráz po zádech. Když se rvou, hádají a nechtějí se pustit navzájem do školy, je to sice příšerné, ale to, co se stane na konci... to je fakt hrůza. Ale kouknout se na něj doporučuji, je to dost inteligentní film a mě se moc líbil. Normálně mě nebaví thrillery ani dramata, ale tenhle film je vážně super =)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama