Zvířata vs. lidi

31. prosince 2012 v 8:37 | Aria Washington Swan |  Moje úvahy, názory

I když si to možná neuvědomujeme, všichni si myslíme, že lidi jsou něco víc než zvířata. Ale je to tak?Živočichové se dají rozdělit na dvě skupiny- užiteční a škůdci. Do které skupiny byste zařadili lidi? Lidé planetě nic nepřináší. Zvířata jsou pro planetu mnohem prospěšnější- i když jsou mezi nimi škůdci, kteří třeba ničí stromy, žádná zvířata nikde neodhazují plasty, neznečišťují ovzduší auty, spreji, továrnami apod., nevytváří skládky... to dělají jen lidi. Přesto si lidi myslí, že by snad bez nás svět nebyl. Byl, a vypadalo by to tu úplně jinak. Připadá nám normální, že se na zvířatech testují léky, kosmetika, prací prostředky- věci, které k životu ani nepotřebujeme, jen pro naše pohodlí necháme zabíjet zvířata, která mají stejně hodnotný život jako my. Zvířata cití bolest, smutek, radost stejně jako my lidi.
Rozhlédněte se po pokoji, kde zrovna sedíte. Co z věcí, které máte okolo sebe nutně potřebujete k životu? Lidi vyrábí zbytečně šílené množství věcí, které vůbec k životu nepotřebují a jen tím ničí svět okolo sebe.
Když máme doma nějaké zvíře, staráme se o něj a máme ho rádi jako člověka. Jsme smutní, když je nemocný a snažíme se, aby mu bylo lépe. Na druhou stranu nám ale příjde normální, že v laboratořích se setjnými zvířaty zachází jako s odpadem.

Proč by měl mít lidský život větší hodnotu než ten zvířecí? Přestaňme zacházet se zvířaty jako s věcmi!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama